Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • Mucize teknik gösterge yoktur, sadece doğru veya yanlış kullanılan göstergeler vardır.

İndikatör Automatic Support and Resistance by Mel Widne

Teknik analizde fiyatın yönü veya trendin devamıyla ilgili fikir veren matematiksel modellerdir. İndikatörlerin Türkçe karşılığı göstergedir.

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Copied from Technical Analysis of Stocks and Commodities Magazine. This is in regards to an article on page 51 of the May 1998 issue.
In my article "Automatic support and resistance" in thisissue, I present a computerized approach to finding support and resistance levels on achart. To recreatethe indicators and system described in my article using MetaStock for Windows, enter the following formulas:
Indicators:​

S1
IF(Ref(LOW,-4)=LLV(LOW,9),Ref(LOW,-4),PREVIOUS)

S2
IF(Fml("S1")=Ref(Fml("S1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("S1"),-1))

S3
IF(Fml("S1")=Ref(Fml("S1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("S2"),-1))

S4
IF(Fml("S1")=Ref(Fml("S1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("S3"),-1))

S5
IF(Fml("S1")=Ref(Fml("S1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("S4"),-1))

S6
IF(Fml("S1")=Ref(Fml("S1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("S5"),-1))

WSO
100*(1(
Int(Fml("S1")/CLOSE) + Int(Fml("S2")/CLOSE) +
Int(Fml("S3")/CLOSE) + Int(Fml("S4")/CLOSE) +
Int(Fml("S5")/CLOSE) + Int(Fml("S6")/CLOSE)) / 6)

R1
IF(Ref(HIGH,-4)=HHV(HIGH,9),Ref(HIGH,-4),PREVIOUS)

R2
IF(Fml("R1")=Ref(Fml("R1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("R1"),-1))

R3
IF(Fml("R1")=Ref(Fml("R1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("R2"),-1))

R4
IF(Fml("R1")=Ref(Fml("R1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("R3"),-1))

R5
IF(Fml("R1")=Ref(Fml("R1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("R4"),-1))

R6
IF(Fml("R1")=Ref(Fml("R1"),-1),PREVIOUS,Ref(Fml("R5"),-1))

WRO
100*(1-(
Int(Fml("R1")/CLOSE) + Int(Fml("R2")/CLOSE) +
Int(Fml("R3")/CLOSE) + Int(Fml("R4")/CLOSE) +
Int(Fml("R5")/CLOSE) + Int(Fml("R6")/CLOSE)) / 6)

The indicators S1 through S6 and R1 through R6 should be plotted as points and not as a continuous line.
The WRO and WSO oscillators are generally plotted together on a separatescale from the price plot.It is helpful to add horizontal lines at zero and 100 on this samescale. Horizontal lines can be added by clicking on the indicator and selecting "horizontal lines" fromthe Indicator Properties menu.
These formulas run much faster (by 40 times) than the earlier formulas, and the y've been tested successfully with both end-of-day data and real-time data using MetaStock Professional Version 6.51.​
-- Mel Widner, Ph.D., 703 791-5910
E-mail techstrategies@msn.com.
Source / From:

sevenvironment

Algorithmist
merhabalar, Metastock programında bu indikatörü nasıl işleyebilirim? S1-R1-WSO ilk olarak oluşturmam mı gerekiyor?

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
merhabalar, Metastock programında bu indikatörü nasıl işleyebilirim? S1-R1-WSO ilk olarak oluşturmam mı gerekiyor?
evet

sevenvironment

Algorithmist
evet
merhaba nereden hata yapıyorum? S1 ve R1 diye iki indikatörü oluşturdum. WSO ve WRO indikatör olarak oluşturmadım çünkü onlar S1 ve R1 leri çağırdıkları için. Sonrası S1 ve R1 olmadan diğer formülleri kopyaladım fakat hata veriyor. S2:=IF bu şekilde yazsam bile hata verdi.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap