Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz

Paylaşmak Güzeldir.

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Teknik Analiz Zig zag

Teknik Analiz
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

algoritma

→ein+1=0←
Algorithmist
Algoritma
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,419
Zig zag indikatörü, geçmiş performans trendlerini ve sadece çok önemli değişiklikleri gösterir. Belirli bir oranın altında kalan değişiklikleri filtreler. Zig Zag indikatörü öncelikle, meydana gelen en önemli değişikliklere dikkatinizi çekerek grafiği izlemenize yardımcı olur. Ancak Zig Zag indikatörünün son parçasının fiyat değişikliklerine göre değişebileceği unutulmamalıdır.

Son kısımdaki bu değişebilirlik nedeniyle alım-satım kararlarının Zig Zag indikatörü üzerinden belirlenmesi doğru değildir. Çünkü Zig Zag indikatörü sadece geçmiş trend örneklerini gösterir. Hisse senedinin fiyatının değişmesi indikatörün önceki değerini değiştirebilir.
İndikatörün hesaplanması ise verilen periyottaki en düşük ve en yüksek fiyatların bulunarak, minimum fiyat değişikliği parametresine göre oluşan fiyat hareketlerinin filtrelenmesi yöntemiyle yapılmaktadır. Bu şekilde önceki dip ve tepelere göre trend çizimi yapılır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap