Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Derdiniz piyasanın ne yapacağı değil piyasanın yapacaklarına karşı sizin ne yapacağınız olsun.” (Michael Carr)

Uzman Danışman TRIX Expert by Jongseon Kim

Expert Advisor yani Türkçesi ile Uzman Danışman, terminalin içinde bulunan ve alım-satım işlemlerini otomatik olarak programlamaya izin veren araçtır. Fiyatlar üzerinden teknik analiz geliştiren, yöneltilmiş alım-satım faaliyetleri gerçekleştiren ve bu faaliyetleri yönetebilen bu programlar, otomatik işleme girmenin yanı sıra, bir sinyal sağlayıcı olarak da kullanılabilir. Bir uzman, ilgili grafik o anda aktif olsa da olmasa da çalışabilir. Expert Advisor Ne İşe Yarar? Yani uzman danışmanlar ister AL- SAT sinyali üretirler istenirse de AL-SAT sinyali ürettikleri noktalardan alım-satım yaparlar.

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
In his article "Trading In Tempo With TRIX," Jongseon Kim presents a trading system based on the TRIX indicator. This indicator is built into MetaStock and does not need to be defined in a custom formula. The formulas that follow create an exploration and a system test based on his conditions.
To recreate this expert, in MetaStock, go to Tools and select Expert Advisor. Click "New" and enter a name ("Trix system"). Select the Symbols tab and click "New." Enter the name of the symbol. Then enter the formula. Click the Graphic tab and select the desire symbol, the color you would like it displayed in, and the text to be displayed. On this screen, you also specify the location of the symbol and the text in relation to the price bars. Here are the formulas and the selections used in the example expert:​

TRIX
Name: Gold Cross

tx:=TRIX(5);
sig:=Mov(tx,3,E);
Cross(tx,sig)
Graphic: Buy Arrow
Size: Medium
Color: Dk Yellow
Label: GC
Symbol position: below price
Label position: below symbol
Name: Dead Cross

sig:=Mov(tx,3,E);
Cross(sig,tx)
Graphic: Sell Arrow
Color: Dk Red
Label: DC
Symbol position: above price
Label position: above symbol
Name: Bounce

Cross(ROC(tx,1,$),0)
Graphic: Exit Sign
Color: Blue
Label: B
Symbol position: above price
Label position: above symbol
Name: Fall

Cross(0,ROC(tx,1,$))
Graphic: Exit Sign
Color: Dk Green
Label: F
Symbol position: below price
Label position: below symbol​

--William Golson
Equis International
www.equis.com
Source / From:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap