Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Tillson T3 İnverse Fisher StochRsi And ATR Strategy

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

Bogac

the authority
Algorithmist
Kripto
Merhaba yeni stratejimiz tanıdık gelebilir. Sevgili Kıvanç Özbilgiç'in Algoritma Dünyası programında önerdiği setuptur. Kendisi CCI kullanmıştır fakat ben biraz daha hız istediğim için STOCHRSİ ekledim. ATR bölümüne her zaman olduğu gibi (?) koydum. Kullandığınız enstrümana göre ayarlama yapabilirsiniz. Optimizasyon konusunda önerim STOCHRSİ daki 5 parametresini ve TİLLSON daki 8 ve 0.7 parametresini optimizasyon yapabilirsiniz. 2 optimizasyonda kalmak isterseniz yalnızca 8 parametresini deneyebilirsiniz. 0.7 parametresi double exponential ile triple exponential arasındaki hassasiyet ayarıdır. Yine de kendiniz için en doğru ayarı sayı gördüğünüz ve/veya değişmesini istediğiniz her parametrede deneyebilirsiniz. AL-SAT farklı SAT-AL farklı optimizasyonlar denemek ve sistemi ayrı ayrı çalıştırmak bir diğer bakış açısı olabilir. Geliştirmeye açık, sevgiler.

AL
vALUE1:= 0.1*(STOCHRSI(C,5,7)-50);
vALUE2:= Mov(vALUE1,9,w);
IFISH:=(Exp(2*vALUE2)-1)/(Exp(2*vALUE2)+1);
İND:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
IFISH>REF(IFISH,-1) AND IFISH<=-0.50 AND İND>REF(İND,-1) AND ATR(14)>?
--------------------------------------------------------------------------------------
SAT
vALUE1:= 0.1*(STOCHRSI(C,5,7)-50);
vALUE2:= Mov(vALUE1,9,w);
IFISH:=(Exp(2*vALUE2)-1)/(Exp(2*vALUE2)+1);
İND:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
IFISH<REF(IFISH,-1) AND IFISH>=0.50 AND İND<REF(İND,-1) AND ATR(14)>?

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap