Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Tanımlama Teknik analiz varsayımları avantajları dezavantajları

Teknik Analiz Tanımlamaları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Teknik Analiz’in Varsayımları
a)Piyasa değeri sadece arz ve talebin karşılıklı etkileşimiyle belirlenmektedir.
b)Arz ve talep rasyonel ve irrasyonel birçok faktörden etkilenmektedir.
c)Hisse senedi fiyatları yeterli zaman uzunluklarında piyasadaki küçük dalgalanmalar dışında trend halinde hareket etme eğilimi göstermektedirler.
d)Arz ve talepteki kaymalar trendde değişmelere neden olmaktadır.
e)Nedeni ne olursa olsun arz ve talep kaymaları grafiklerle belirlenebilmektedir.
f)Bazı grafik örnekleri tekrarlama eğiliminde olup; bunlar gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmekte kullanılmaktadır.

Teknik Analiz’in Avantajları
a)Bir endüstri kolu hakkında ana enformasyon kaynağı olan bilanço, gelir tablosu veya finansal bilgilere sıkı sıkıya bağlı olmayıp; bizzat piyasadan derlenen veriler kullanılarak analizler yapılmaktadır.
b)Bu analizde yeni bir bilgi önemsiz olup; önemli olan fiyat hareketlerindeki değişimi algılayabilmektir.
c)Fiyatı belirlenmiş bir hisse senedi için zamanlama faktörü önem kazanmakta ve Teknik Analiz de bu zamanlamanın belirlenmesinde kullanılmaktadır.
d)Hisse senetleri dışında tahvil, yatırım fonları, opsiyonlar, döviz kurları, faiz oranları, kıymetli metal ve emtialar gibi yatırım araçlarında da kısa ve uzun vadeli analizlerde kullanılabilmektedir.

Teknik Analiz’in Dezavantajları
a)Fiyat formasyonları kendilerini tekrarlamayabilmektedir.
b)Bir kuralın verimliliği herkesin uygulamasıyla verimsizleşebilmektedir.
c)Gerçekte Teknik Analiz kuralları kolay uygulanabilir olmayıp yorumlamayı amaçlamakta; bu durum objektif ve subjektif yargıların işin içine girmesinden dolayı farklı yatırım kararlarının verilmesine yol açabilmektedir.
Ana çıkış noktası olan her türlü bilgiyi inceleyip sonucunda fiyat kararı verenlerin sayısının sadece Teknik Analiz’e göre fiyat verenlerin sayısına kıyasla göreceli olarak azalması.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Başlatan Benzer Konular Forum Cevap Tarih
algoritma Kurs-Eğitim 0
algoritma Machine Learning Algorithms - Makine Öğrenimi Algoritmaları Temel Analiz BORSA 0
algoritma Algoritma 14
algoritma Kurgusal Stratejiler - Beyin Fırtanası 0
algoritma Matriks 5
algoritma Serbest Yazı 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 1
algoritma Kripto Para Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar 1
algoritma Teknik Analiz Öğreniyorum 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 3