Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Bir sistem ne kadar karmaşık olursa, yanlış yapmanın olasılığı o kadar da yüksek olur.”(soros)

Multi Time Frame Multi Time Frame - Çoklu Zaman Dilimi Nedir Ne işe Yarar ?

Multi Time Frame - Çoklu Zaman Dilimi

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Multi Time Frame - Çoklu Zaman Dilimi Nedir Ne işe Yarar ?

Momentum un MTF sini Al grafiği tekrar incele....haftalık MTF günlükde görebilseydik ....
Bu gibi konuşmaları duymuşsunuzdur. Metastock veya Matriks de Multi Time Frame - Çoklu Zaman Dilimi Alameti farikasını incelemeye çalışalım.

formül yazımında mtf kullanılacaksa yazılan indikatörün yalın hali değil açık haline ihtiyaç duyulur .Sebeplerine gelecek olursak.
Metastock momentum formülü açık hali

Kod:
n:=Input("Periods",1,20,10);
sw:=If(DayOfWeek()<=Ref(DayOfWeek(),-1),1,0);
(ValueWhen(1,sw>0,Ref(C,-1)) / ValueWhen(n+1,sw>0,Ref(C,-1)))*100

n:=Input("Periods",1,20,10); // bu satır 10 periyod tanımlar
sw:=If(DayOfWeek()<=Ref(DayOfWeek(),-1),1,0); // bu satır kalıptır sw formülün hiç bir parametresiyle etkileşime girmez
(ValueWhen(1,sw>0,Ref(C,-1)) / ValueWhen(n+1,sw>0,Ref(C,-1)))*100 // hem periyod hem haftalık kalıp kullanılır ve bunları kullanırken momentum açık halde işlemdedir.

sıralama yapacak olursak
NW:=If(MINUTE()<=Ref(MINUTE(),-1),1,0);

N20mun:=MINUTE()/20=int(MINUTE()/20) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);

N30mun:=MINUTE()/30=int(MINUTE()/30) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);

Nw:=HOUR()<>ref(HOUR(),-1);

Nweek:=(ROC(DAYOFWEEK(),1,$)<0 AND Ref(DayOfWeek(),-1)<>5) OR ROC(DAYOFWEEK(),1,$)<0 ;

Nday:=DAYOFMONTH()<>ref(DAYOFMONTH(),-1) ;

Nasıl kullanılır ¿ Burası Önemli
60 dk açıkken 240 dk gözlemleyebilirsiniz.
Günlük grafik açıkken haftalık periyodu gözlemleyebilirsiniz.
haftalık grafik açıkken aylık periyodu gözlemleyebilirsiniz.

Grafikte Kontrol edilmesi nasıl yapılır ¿
Haftalık grafiği açınız açık formülünü yazdığınız indikatörün değerini kaydediniz. Grafiği günlük periyoda alınız mtf yazdığınız indikatör haftalık kaydettiğiniz rakamı göstermelidir.

Bunların dışında Yaklaşık değer veren kalıplarda vardır Bu kalıplar sadece formül paylaşan üyelerle paylaşılmaktadır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap