Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Teknik Analiz Hurst Bands / Hurst Channels

Teknik Analiz

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Hurst Bands / Hurst Channels

Hurst Kanalları, Bollinger Bantlarının kullanıldığı şekilde kullanılır. İşte Hurst Channels'ın iki versiyonu. İlk olarak klasikacele Bantlar. Bu versiyonu günlük olarak kullanıyorum ve grupların üzerine Tillson MA'ları yerleştiriyorum. Hurst Bands'in ikinci bir versiyonu da benzer ancak daha basit bir görüntü sergiliyor.

Arps Hurst Bantları ile Ticaret

Fiyatlar, Arps Hurst Bantları tablosunda mavi merkez çizgisi ile temsil edilen ortalamaya doğru gerileme eğilimindedir. Fiyatların Arps Hurst Bantlarının dış sınırlarının dışına çıktığında, neredeyse değişmez bir şekilde merkez çizgisine (ortalamaya dönüş) geri döndüğü gözlemlenmiştir.

Merkez çizgisine paralel olan ve üstündeki ve altındaki üç eğrisel bant, ortalama merkez çizgisinden kapanış fiyatlarının bir, iki ve üç sigma'sını (standart sapmaları) temsil eder. Fiyatların 2 sigma çizgisini aşma olasılığı yalnızca yüzde beş ve 3 sigma çizgisini aşma şansı yüzde birden azdır. Dolayısıyla fiyatlar bu bantlara ulaştığında, mevcut hareketin tersi yönünde işlem yapmak için nispeten düşük riskli bir giriş fırsatı kendini gösterir.

Bu özel gösterge kanalları geriye dönük olarak çizdiğinden, yalnızca Uzunluk giriş değerine eşit bir dizi çubuktan kanal çizgileri çizecektir. Başka bir deyişle, Uzunluk 150 bar olarak ayarlanırsa gösterge yalnızca son 150 bar için değerlerini çizecektir. Grafikte yeni bir çubuk oluşturulduğunda, gösterge son 150 gerisine göre yeniden hesaplanır. Ne kadar çok arka çubuk seçerseniz, göstergenin eğriliği o kadar az hassas olur. 75 ile 150 bar arasındaki değerlerin en iyi sonucu verdiğini bulduk.

kaynak
purebytes

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap