Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Teknik Analiz Double smoothed stochastic by William Blau

Teknik Analiz

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Double smoothed stochastic by William Blau
dss.png

C = Current close
La = Lowest low in a days
Ha = Highest high in a days
Ey = y-day exponential moving average
Ez = z-day exponential moving average

Double Smoothed Stochastic göstergesi William Blau tarafından oluşturulmuştur ve iki farklı dönemin Üstel Hareketli Ortalamalarını (EMA) standart bir stokastik %K'ya uygular. Süreç bu şekilde ilerliyor. Stokastik Osilatörü oluşturan bileşenler önce iki EMA ile yumuşatılır. Ardından, düzleştirilmiş bileşenler, göstergeyi hesaplamak için standart stokastik formüle eklenir. Şimdi bu göstergenin nasıl çalıştığına da bakalım

Eğilimsiz Düzleştirilmiş Stokastik veya DSS, standart Stokastik Osilatör gibi 0 ile 100 arasında değişir. Stokastik için geçerli olan aynı yorumlama kuralları DSS'ye de uygulanabilir, ancak DSS ham Stokastik'ten çok daha yumuşak bir eğri sunar. Aynı 30 ve 70 kuralı DSS için de geçerli olacaktır. Genel olarak, 70'in üzerindeki alan aşırı alım bölgesini gösterirken, 30'un altındaki alan aşırı satım bölgesi olarak kabul edilir. Osilatör 70 seviyesinin üzerindeyken ve ardından tekrar 70'in altına düştüğünde bir sat sinyali verilir. Tersine, osilatör 30'un altına düştüğünde ve ardından tekrar 30'un üzerine çıktığında bir al sinyali verilir. 70 ve 30 en yaygın kullanılan seviyelerdir ancak gerektiği gibi ayarlanabilir. Bu, temel stokastik ile aynıdır, ancak tek fark, bu durumda üstel hareketli ortalamalar dikkate alındığından DSS'nin daha düzgün olmasıdır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap