Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Tanımlama Borsa işleyiş mekanizması manipülasyon

Teknik Analiz Tanımlamaları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Kıssadan Hisse
“Bir zamanlar köyün birine bir Tüccar gelmiş ve tanesi 10 dolardan maymun alacağını söylemiş. Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.

Adam, binlerce maymunu 10 dolardan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış, yakalanması zorlaşmış.

Köylüler tam maymun yakalamaktan vazgeçecekken, adam, tanesine 20 dolar vereceğini söylemiş.

Tekrar heveslenen köylüler heyecanla maymunları yakalamaya başlamışlar. Esrarengiz adam maymun getiren köylülere söylediği ödemeyi gerçekleştirmiş.

Bir süre sonra da fiyatı 25 dolara çıkarmış; ancak bırak yakalamayı, ormanda maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.

Bunun üzerine adam fiyatı 50 dolara çıkardığını; ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini ve geri geldiği zaman ne kadar maymun varsa hepsini alacağını söylemiş.

Kahramanımız köyü terk ettikten sonra köylüler arasında maymun kavgaları başlamış. Maymun altın gibi çok değerli hemen nakde dönecek bir meta oluvermiş. Köylü büyük bir umutla maymun ararken bir sabah kafesler dolusu maymunla başka bir tüccar köylünün yanına gelmiş ve ahaliye “Burada bir maymun tüccarı varmış, maymunları 30 dolardan aldığı söyleniyor, ben de bütün maymunlarımı ona satmak istiyorum, yerini bilen var mı?” diye soru sormuş. Uyanık ve artık ticareti ( borsayı ) bilen köylüler adamın çevresini sarararak ” Tam yerine geldin. Burada herkes maymun tüccarıdır. Üstelik biz daha cömert esnaflarız. Senin maymunlarına 30 değil 40 dolar veririz..” Bunu duyan adam bütün maymunları köylüye 40 dolara satıp oradan ayrılmış. Köylü ise sürur ( mutluluk ) ve heyecan içinde şehre inen maymun tüccarını beklemeye koyulmuş. 40 dolara aldıkları maymunlardan kelle başı 10 dolar kazanmanın verdiği mutlulukla birbirleriyle şakalaşmaya başlamışlar.. Fakat bir gün, bir hafta derken aylar geçmesine rağmen şehre giden maymun tüccarı bir daha hiç geri dönmemiş..

Tüccar : Manipülatör
İkinci gelen tüccar : Tahta yapıcı
Köylü: Küçük yatırımcı
Maymunlar : Hisse Senedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap